AKCJE SPOŁECZNE

Przejazd Rowerowy Bydgoszcz

117 maja 2014 roku w ramach Europejskiego Dnia Profilaktyki Udarowej odbył się masowy a zarazem turystyczny przejazd rowerowy z Bydgoszczy do Ostromecka. Przejazd miał na celu propagowanie aktywnego trybu życia jako prewencja udaru mózgu oraz szerzenie wiedzy na temat profilaktyki pierwotnej i wtórnej oraz leczenia udarów mózgu. Całość kwoty wpisowego została przekazana na rehabilitacje i zaopatrzenie dla podopiecznych Stowarzyszenia. W przejeździe wzięło udział około 400 osób.

Czytaj więcej...

Forum Młodzieży Bydgoszcz

dscn0556Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się Wsparcie uczestniczyło w XI Forum Nauki i Zdrowia dla uczniów bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych organizowane było przez V LO w Bydgoszczy. Głównym celem forum było poszerzanie wiedzy na temat rozwoju badań w zakresie nauk biologicznych i medycznych oraz integracja młodzieży ze środowiskiem naukowym regionu.

Czytaj więcej...

Spotkanie Prasowe Lublin

konferencja udarowcy02725 września 2013 roku w Lublinie odbyło się spotkanie prasowe „Udar mózgu – sytuacja w województwie lubelskim” zorganizowane przez Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się wsparcie.

W województwie lubelskim leczenie trombolityczne prowadzone jest w ponad 10 ośrodkach. Są to placówki w Lublinie, Kraśniku, Krasnymstawie, Lubartowie, Radzyniu Podlaskim, Łukowie, Chełmie i Zamościu. Czas odgrywa kluczową rolę dla pacjentów po udarze. Dlatego podczas spotkania głos zabrała dr hab. n. med. Anna  Szczepańska-Szerej – Ordynator Oddziału Udarowego w Klinice Neurologii, która przedstawiła epidemiologie i dostępność terapii w województwie lubelskim oraz przedstawiła nowoczesne metody leczenia udaru niedokrwiennego mózgu.

Czytaj więcej...

Spotkanie Prasowe Bydgoszcz

konferencja udarowcy027Dnia 06.06.2013 o godzinie 11:00 w Domu Polskim przy ul. Grodzkiej 1 w Bydgoszczy z inicjatywy Stowarzyszenia Udarowcy – Liczy się wsparcie we współpracy z Boehringher Ingelheim odbyło się spotkanie prasowe „Udar mózgu – sytuacja w województwie kujawsko-pomorskim”. Tematyka spotkania obejmowała: udar mózgu w województwie kujawsko-pomorskim – epidemiologia i dostępność terapii, nowoczesne metody leczenia i profilaktyki udaru, Udar mózgu jako problem społeczny i medyczny.

Czytaj więcej...

Spot filmowy Adrian Zieliński

1

Cykl Kampanii Filmowej w ramach programu Zapobiegamy Udarom. Pan Adrian Zieliński – Mistrz Olimpijski z Londynu promuje kampanię Stowarzyszenia Udarowcy – Liczy się Wsparcie a zarazem wiedzę dotyczącą rozpoznawanie objawów udaru mózgu.

Czytaj więcej...

Konferencja Udar Mózgu - To nie wyrok

6 września 2013 roku w Bydgoszczy odbyła się Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja i Warsztaty pod hasłem „Udar mózgu – to nie wyrok!”.

konferencja udarowcy002

Czytaj więcej...

Spotkanie Edukacyjne dla młodzieży Bydgoszcz

pict0038a-480x320Dnia 27.01.2013 w V Liceum Ogólnokształcącym im. L. Kruczkowskiego w Bydgoszczy odbył się wykład promujący problematykę udaru mózgu wśród młodzieży szkolnej.

 

Czytaj więcej...

Medyczna Środa

1Collegium Medicum w Bydgoszczy wyróżniło za szczególna pracę, wkład merytoryczny i szerzenie idei udaru mózgu Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się Wsparcie. Pan dr n. med. Mariusz Baumgart i mgr Sebastian Szyper otrzymali oficjalne zaproszenie na prestiżowy cykl wykładów popularnonaukowych organizowanych w ramach cyklu Medycznej Środy. Wykład "Udar Mózgu- profilaktyka, edukacja i pierwsza pomoc" odbył się w 2012 roku na który przybyło ponad 200 osób. 

Czytaj więcej...

Honorowy Patronat Bogusław Kaczyński

img 5245Dnia 11.12.2012 Pan Bogusław Kaczyński został członkiem honorowym Stowarzyszenia „Udarowcy - Liczy się wsparcie” oraz objął honorowy patronat nad stroną udarowcy.com.pl. Podczas spotkania które odbyło się w Warszawie wybitny dziennikarz, publicysta, krytyk muzyczny i popularyzator oper, operetek i muzyki poważnej opowiedział o swojej walce chorobą, powrocie do zdrowia i o tym jak zmieniło się jego życie po udarze mózgu.

Czytaj więcej...

TRAMWAJ UDAROWY

akcja  zapobiegamy udarom 095Corocznie 29 października przypada Światowy Dzień Udaru Mózgu. W przeddzień tego dnia (28 października 2012) Stowarzyszenie „Udarowcy - Liczy się wsparcie” zorganizowało w Bydgoszczy akcję profilaktyczną „Tramwaj udarowy”. Celem akcji była możliwość udostępnienia mieszkańcom Bydgoszczy bezpłatnych specjalistycznych porad dotyczących profilaktyki i prewencji udaru mózgu - konsultacji lekarskich, fizjoterapeutycznych i psychologicznych. Wszyscy biorący udział w akcji otrzymali szereg materiałów edukacyjnych dotyczących wiedzy o udarze mózgu.

Czytaj więcej...

Konferencja PAP Udar Mózgu - Prolog

dscn0556Udar Mózgu - Prolog
Stowarzyszenie „Udarowcy - Liczy się wsparcie” zorganizowało dnia 26.09.2012 konferencje w Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie aby nagłośnić problem udaru mózgu w Polsce. Spotkanie miało na celu propagowanie celów statutowych Stowarzyszenia oraz wiedzy wśród dziennikarzy medycznych pracujących w Warszawie.

Czytaj więcej...

Honorowy Patronat Andrzej Zaorski

dsc 0469Sebastian Szyper i Mariusz Baumgart spotkali się w Milanówku z Panem Andrzejem Zaorskim, który w 2004 roku doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Konsekwencją tego była utrata mowy i wycofanie się z aktywnej pracy. Dzięki leczeniu, intensywnej rehabilitacji i walce Pana Andrzeja już po niespełna pół roku satyryk wrócił do pracy zawodowej i pokazał społeczeństwu, że z udarem można wygrać. Podczas spotkania pan Andrzej Zaorski podpisał wznowione wydanie książki "Ręka Noga Mózg na Ścianie" oraz objął Honorowy Patronat nad Stowarzyszeniem Udarowcy.

Czytaj więcej...

Wyszukaj na stronie

Galeria