17 maja 2014 roku w ramach Europejskiego Dnia Profilaktyki Udarowej odbył się masowy a zarazem turystyczny przejazd rowerowy z Bydgoszczy do Ostromecka. Przejazd miał na celu propagowanie aktywnego trybu życia jako prewencja udaru mózgu oraz szerzenie wiedzy na temat profilaktyki pierwotnej i wtórnej oraz leczenia udarów mózgu. Całość kwoty wpisowego została przekazana na rehabilitacje i zaopatrzenie dla podopiecznych Stowarzyszenia. W przejeździe wzięło udział około 400 osób.
Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się Wsparcie uczestniczyło w XI Forum Nauki i Zdrowia dla uczniów bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych organizowane było przez V LO w Bydgoszczy. Głównym celem forum było poszerzanie wiedzy na temat rozwoju badań w zakresie nauk biologicznych i medycznych oraz integracja młodzieży ze środowiskiem naukowym regionu.
25 września 2013 roku w Lublinie odbyło się spotkanie prasowe „Udar mózgu – sytuacja w województwie lubelskim” zorganizowane przez Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się wsparcie.
W województwie lubelskim leczenie trombolityczne prowadzone jest w ponad 10 ośrodkach. Są to placówki w Lublinie, Kraśniku, Krasnymstawie, Lubartowie, Radzyniu Podlaskim, Łukowie, Chełmie i Zamościu. Czas odgrywa kluczową rolę dla pacjentów po udarze. Dlatego podczas spotkania głos zabrała dr hab. n. med. Anna Szczepańska-Szerej – Ordynator Oddziału Udarowego w Klinice Neurologii, która przedstawiła epidemiologie i dostępność terapii w województwie lubelskim oraz przedstawiła nowoczesne metody leczenia udaru niedokrwiennego mózgu.
Dnia 06.06.2013 o godzinie 11:00 w Domu Polskim przy ul. Grodzkiej 1 w Bydgoszczy z inicjatywy Stowarzyszenia Udarowcy – Liczy się wsparcie we współpracy z Boehringher Ingelheim odbyło się spotkanie prasowe „Udar mózgu – sytuacja w województwie kujawsko-pomorskim”. Tematyka spotkania obejmowała: udar mózgu w województwie kujawsko-pomorskim – epidemiologia i dostępność terapii, nowoczesne metody leczenia i profilaktyki udaru, Udar mózgu jako problem społeczny i medyczny.
Cykl Kampanii Filmowej w ramach programu Zapobiegamy Udarom. Pan Adrian Zieliński – Mistrz Olimpijski z Londynu promuje kampanię Stowarzyszenia Udarowcy – Liczy się Wsparcie a zarazem wiedzę dotyczącą rozpoznawanie objawów udaru mózgu.
6 września 2013 roku w Bydgoszczy odbyła się Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja i Warsztaty pod hasłem „Udar mózgu – to nie wyrok!”.
Dnia 27.01.2013 w V Liceum Ogólnokształcącym im. L. Kruczkowskiego w Bydgoszczy odbył się wykład promujący problematykę udaru mózgu wśród młodzieży szkolnej.
Collegium Medicum w Bydgoszczy wyróżniło za szczególna pracę, wkład merytoryczny i szerzenie idei udaru mózgu Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się Wsparcie. Pan dr n. med. Mariusz Baumgart i mgr Sebastian Szyper otrzymali oficjalne zaproszenie na prestiżowy cykl wykładów popularnonaukowych organizowanych w ramach cyklu Medycznej Środy. Wykład "Udar Mózgu- profilaktyka, edukacja i pierwsza pomoc" odbył się w 2012 roku na który przybyło ponad 200 osób.
Dnia 11.12.2012 Pan Bogusław Kaczyński został członkiem honorowym Stowarzyszenia „Udarowcy - Liczy się wsparcie” oraz objął honorowy patronat nad stroną udarowcy.com.pl. Podczas spotkania które odbyło się w Warszawie wybitny dziennikarz, publicysta, krytyk muzyczny i popularyzator oper, operetek i muzyki poważnej opowiedział o swojej walce chorobą, powrocie do zdrowia i o tym jak zmieniło się jego życie po udarze mózgu.
Corocznie 29 października przypada Światowy Dzień Udaru Mózgu. W przeddzień tego dnia (28 października 2012) Stowarzyszenie „Udarowcy - Liczy się wsparcie” zorganizowało w Bydgoszczy akcję profilaktyczną „Tramwaj udarowy”. Celem akcji była możliwość udostępnienia mieszkańcom Bydgoszczy bezpłatnych specjalistycznych porad dotyczących profilaktyki i prewencji udaru mózgu - konsultacji lekarskich, fizjoterapeutycznych i psychologicznych. Wszyscy biorący udział w akcji otrzymali szereg materiałów edukacyjnych dotyczących wiedzy o udarze mózgu.
Udar Mózgu - Prolog
Stowarzyszenie „Udarowcy - Liczy się wsparcie” zorganizowało dnia 26.09.2012 konferencje w Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie aby nagłośnić problem udaru mózgu w Polsce. Spotkanie miało na celu propagowanie celów statutowych Stowarzyszenia oraz wiedzy wśród dziennikarzy medycznych pracujących w Warszawie.
Sebastian Szyper i Mariusz Baumgart spotkali się w Milanówku z Panem Andrzejem Zaorskim, który w 2004 roku doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Konsekwencją tego była utrata mowy i wycofanie się z aktywnej pracy. Dzięki leczeniu, intensywnej rehabilitacji i walce Pana Andrzeja już po niespełna pół roku satyryk wrócił do pracy zawodowej i pokazał społeczeństwu, że z udarem można wygrać. Podczas spotkania pan Andrzej Zaorski podpisał wznowione wydanie książki "Ręka Noga Mózg na Ścianie" oraz objął Honorowy Patronat nad Stowarzyszeniem Udarowcy.