pict0038a-480x320Dnia 27.01.2013 w V Liceum Ogólnokształcącym im. L. Kruczkowskiego w Bydgoszczy odbył się wykład promujący problematykę udaru mózgu wśród młodzieży szkolnej.

 

pict0048aPrelekcję poprowadziła Pani dr n. med. Barbara Masłowska ordynator Oddziału Neurologii i Oddziału Udarowego Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im dr J. Biziela w Bydgoszczy oraz Pan dr n. med. Mariusz Baumgart reprezentujący Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się wsparcie. Wykład miał na celu zwiększanie świadomości młodzieży w zakresie czynników ryzyka udaru i rozpoznawania jego objawów oraz propagowanie zasad prewencji udarów i zdrowego stylu życia.


Na kolejnym już spotkaniu zorganizowanym przez dyrekcję V Liceum Ogólnokształcącym im. L. Kruczkowskiego w Bydgoszczy przybyli uczniowie klas licealnych którzy otrzymali materiały edukacyjne w formie filmów i ulotek.

Wszyscy uczestnicy spotkania jednoznacznie stwierdzili iż konieczność przeprowadzenia zajęć jest ogromna a świadomość społeczeństwa dotycząca objawów udaru mózgu oraz postępowania w momencie wystąpienia udaru jest znikoma.

Pozostałe zdjęcia do obejrzenia znajdą Państwo w galerii. Wystarczy kliknąć w link poniżej.

 

Wyszukaj na stronie

Galeria